Data Race

ABD Eyalet CO2 Emisyonları Sıralaması

Eyalete Göre Toplam Enerji İlişkili CO2 Emisyonları (Mt) 1960 - 2024

Özet

2024: Teksas 679,9 Mt ile lider; ardından Kaliforniya (316 Mt).

Teksas tek başına 2024 toplamının %14,2 kadarını oluşturdu.

2014 sonrası en hızlı büyüyen Alaska oldu; %28,8 arttı.

Tam Sıralamalar

Tam veri seti - 2024

SıralamaEyaletDeğerYıllıkPay %Δ Sıralama
1TeksasTX679,9+%1,1%14,2—
2KaliforniyaCA316-%2,6%6,6—
3FloridaFL230,8+%0,4%4,8—
4PensilvanyaPA201,6+%0,5%4,2—
5LouisianaLA186,9%0,0%3,9—
6OhioOH186,3+%0,8%3,9—
7IllinoisIL164-%1,3%3,4—
8New YorkNY163,7-%0,3%3,4—
9IndianaIN152,3-%0,9%3,2—
10MichiganMI143,1+%1,5%3,0—
11GeorgiaGA127,8+%0,1%2,7—
12Kuzey KarolinaNC119,1+%7,1%2,5—
13KentuckyKY106,9+%2,2%2,2—
14AlabamaAL104,3+%3,3%2,2+1
15VirginiaVA99,2+%4,2%2,1+1
16MissouriMO98-%3,2%2,0-2
17TennesseeTN90,5+%2,3%1,9+1
18OklahomaOK88,6+%2,2%1,9+2
19New JerseyNJ87,8-%3,9%1,8-2
20WisconsinWI85,1-%3,0%1,8-1
21ArizonaAZ82,2-%1,3%1,7—
22ColoradoCO79,6-%3,5%1,7—
23MinnesotaMN77,9-%3,6%1,6—
24WashingtonWA73,8-%2,5%1,5—
25Batı VirginiaWV72,3-%3,3%1,5—
26Güney KarolinaSC70,8+%2,5%1,5—
27IowaIA65,2-%3,9%1,4—
28MississippiMS64,7+%1,3%1,4—
29ArkansasAR58,4-%3,4%1,2—
30MassachusettsMA58,1+%2,3%1,2+1
31Kuzey DakotaND55,1+%1,3%1,2+2
32KansasKS55,1-%3,2%1,2-2
33UtahUT55+%1,0%1,2-1
34WyomingWY50-%8,2%1,0—
35MarylandMD48,8-%0,4%1,0—
36AlaskaAK44+%1,5%0,9+1
37NebraskaNE43,5-%4,4%0,9-1
38New MexicoNM41,6-%1,2%0,9—
39NevadaNV39,3+%0,4%0,8—
40OregonOR38,9%0,0%0,8—
41ConnecticutCT37,1+%2,9%0,8—
42MontanaMT27,2-%7,7%0,6—
43IdahoID21,1-%3,3%0,4—
44HawaiiHI18-%0,1%0,4—
45MaineME16+%4,0%0,3—
46Güney DakotaSD15,1-%0,5%0,3—
47New HampshireNH13,6+%0,8%0,3—
48DelawareDE11,5-%5,5%0,2—
49Rhode IslandRI11-%1,0%0,2—
50VermontVT5,4-%1,2%0,1—
51District of ColumbiaDC2,5+%2,0%0,1—

Veri Kaynağı ve Lisans

U.S. Energy Information Administration

Public Domain (U.S. Government Work) lisansı altında sunulmaktadır.

Veriler orijinal kaynaktan alınmakta ve Data Race tarafından biçimlendirilmektedir.

İlgili Veri Setleri